Kategorie: Wszystkie | Adres | Astronomia | Malarstwo | O mnie
RSS
środa, 23 grudnia 2009
Maria Łbik

 

Maria Łbik autorstwa Wojtyry, fot. A. Haegenbarth

Obraz olejny, "Portret Marii Łbik"

Autor: Woltyra

Maria Łbik

Wyjątkowa twórczość artystyczna charakteryzuje Marię Łbik artystkę, malarkę,
a zarazem rzeźbiarkę, hafciarkę, projektantkę biżuterii i odzieży, która eksponuje swoje dzieła na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Europie, jak również w Ameryce Północnej. Artystka budzi uznanie dzięki dojrzałej artystycznej ekspresji romantycznych idei oraz wzorów wyzwalających pragnienie obcowania z naturą, czy człowiekiem. Radosna, przyjacielska twórczyni uważa, że prawdziwy cel w życiu przejawia się w uczuciu miłości do przyrody i ludzi.

Wypowiedzi światowej prasy podkreślają wielki talent Marii Łbik oraz indywidualizm artystyczny. Szczególną rolę w twórczości artystki odgrywa nieskrępowany dobór motywów ludowości, wzniosłości czy też niezwykłości, czego owocem są obrazy kwiatów, zwierząt, pejzaże, jak również portrety i abstrakcje.

Od kilku lat artystka ma zaszczyt być matką chrzestną okrętu Wojennego Marynarki Wojennej (ORP „Poznań”) oraz pełni rolę marszanda kierując własną galerią „Art. Eremurus” mieszczącą się w holu głównym hotelu Polonez w Poznaniu przy Al. Niepodległości 36, gdzie Maria Łbik eksponuje najnowszą swą wystawę, pt. „400 lat Astronomii”.

Red. Joanna Najderek


14:54, apogeum.jn , O mnie
Link